3. června se uskutečnil přechod na trase Morávka.Bebek - Bílá,Konečná. 75% účast sice není dobrýn vysvědčením pro aktivitu některých našich členů, ale věřím, že pro následující akce se opět vrátíme ke 100% účasti. Počasí bylo skvělé a umožnilo nám absolvovat vše podle plánu.
Vlak a autobus nás dopravil k vychozímu bodu bezpečně a přesně podle plánu. Z Morávky sem vede silnice, kterou sem přijíždí autobusová doprava. V osadě začíná červená turistická značka pokračující k osadě Lačnov a zelená turistická stezka vedoucí směrem k chatě Slavíč. Osadou prochází také Naučná stezka Wolfram-Morávka (vede od osady Lačnov a pokračuje do Morávky), která se zde kříží s Naučnou stezkou Prameny Morávky (od Morávky směrem na osadu Bebek).
Na Bílý Kříž jsme na svých toulkách zavítali již vícekrát, a proto posezení a občerstvení na Sulově se stává pro nás již rutinní záležitostí. Krátké zastavení a posilnění pivním mokem,jehož princip přípravy je po staletí stejný. Primitivní přípravu piva postupně nahradila řemeslná výroba a v polovině 19. století průmyslová výroba. Za kolébku piva se považuje Mezopotámie. Nejstarší doložený český pivovar je Břevnovský klášterní pivovar v Břevnovském klášteru, který byl založen roku 993.
Chata Doroťanka nás překvapila nejen tím, že byla otevřená, ale i svým milým prostředím a krásou okolí. Posilnění další sklenici piva a svačinou z vlastních zásob, vyrážíme k cíli cesty.
Konec cesty na nás působil nevalným dojmem. Nepořádek, zavřena hospoda a navíc docela zdevastovaná, jsou současné atributy, kdysi velmi turistický čilého místa na státní hranici se Slovemskem. Konečná je horská osada v Zadních horách v Moravskoslezských Beskydech na obou stranách hranice České republiky se Slovenskem. Na české straně administrativně spadá pod obec Bílá, na slovenské pod Klokočov. Leží na hřebeni Konečné (865 m n. m.).
Foto - Morávka-Konečná - červen 2014
Se smíšenými pocity ze stavu Konečné, odjíždíme autobusem směr Frýdlant nad Ostravicí a přestupem na vlak končíme naši výpravu po moravsko-slovenské hranici.